samochody / marki samochodów / aston martin

Aston Martin

Aston Martin to brytyjski producent wysokiej klasy samochodów luksusowo-sportowych. Ostateczna nazwa firmy Aston Martin jest zlepkiem nazwiska założyciela firmy Lionela Martina i pierwszej części nazwy wyścigu samochodowego Aston Clinton Hill Climb. Obecnie właścicielem firmy jest spółka kilku osób i firm.

Firma założona została w 1914 roku przez Lionela Matina i Roberta Bamforda. Ich pomysłem na rozkręcenie biznesu była produkcja aut wyścigowych. Pierwszy samochód udało im się wyprodukowana w 1915 roku. Kolejne aut wyprodukowane zostały dopiero po wojnie.. W 1925 roku ze spółki odszedł Lionel Martin, a przedsiębiorstwo przeszło w ręce kilku inwestorów. Pierwsze pojazdy Aston Martin produkowane były z silnikami innych producentów. W kolejnych latach w fabryce Astona Martina zaczęto również produkcję silników. W okresie II wojny światowej Aston Martin produkował sprzęt dla wojska. Po wojnie fabryka zaczęła wprowadzać nowe modele samochodów. Auta Aston Martin nabierały powoli kształtu luksusowo-wyścigowego. Określane były jako auta eleganckie i drogie, o wysokiej jakości.

Samochody Aston Martin nieodłącznie kojarzą się dziś ze stylem i luksusem, a także z Jamesem Bondem, który w filmach jeździł właśnie tym samochodem wyposażonym w przeróżne "wynalazki".Polityka Prywatnosci |
Aston Martin