samochody / marki samochodów / ford


Ford


Kolejną marką samochodu jaką chcielibyśmy przedstawić jest Ford. Amerykański samochód, który podbił również całą Europę. Jako jedyny amerykański samochód jest tak popularny w Europie i Azji. W Polsce wiele osób jeździ autami tej marki. W głównym stopniu jest to zasługa ceny tych aut, która jest dostępna dla większości osób. Często pojawia się Ford na polskich drogach, lecz mimo tego wciąż pojawiają się głosy, że marka ta nie ma dobrej renomy a jedynie jest autem na które stać każdego. Należy od razu stwierdzić, że zarówno Ford jak i Opel czy Audi oraz każda inna marka samochodu znajdzie swoich zwolenników jak i przeciwników.

Ford Motor Company jest spółką, która istnieje już od roku 1903. W tym roku w Detroit założył ją Henry Ford. Dziś Ford jest dużym koncernem, który oprócz samochodów ciężarowych produkuje także autobusy, maszyny rolnicze i samochody ciężarowe.

Największą fabryką jest fabryka w Niemczech. For zakładał swoje filie w wielu krajach – w zależności od zapotrzebowania. Niektóre modele Forda produkuje się tylko w jednej fabryce, inne w innej.

Polityka Prywatnosci |
Ford