samochody / marki samochodów / mercedes-benz

Mercedes - Benz

Mercedes to najpopularniejsza marka samochód na świecie. Auta niemieckiej marki mercedes produkuje obecnie koncern Daimler AG. Mercedesy to nie tylko samochody osobowe, ale również dostawcze, ciężarowe czy nawet autobusy. Marka mercedes kojarzona jest z luksusem i prestiżem, nie tylko dlatego, że auta te nie należą do najtańszych ale również dlatego, że ich linia i potencjał zawsze robi wrażenie.

Obecnie na rynku pod marką mercedes kryje się szeroka gama modeli samochodów osobowych, z której każdy wybierze coś dla siebie. Mercedes to między innymi samochody małe, miejskie, klasa A. Nieco większe samochody, klasa średnia to auta klasy C. Dalej wymienić możemy klasę wyższą tychże aut - klasa E, CLS. Samochody marki mercedes to również samochody bardzo luksusowe, klasa S, CL. Pod marką mercedes kryje się również wiele modeli samochodów terenowych (G i GL),Van (klasa B, R) czy też Roadsterów (SL, SLK).

W modelach mercedesa poszczególnych klas, można naprawdę przebierać. Koncern wciąż się rozwija, a auta nadal zajmują jedną z najwyższych pozycji na rynku motoryzacyjnym.

Polityka Prywatnosci |
Mercedes-Benz