samochody / marki samochodów / toyota


Toyota


Toyota należy do japońskiego koncernu Toyota Motor Corporation. Firma zatrudnia około 323 tysięcy pracowników. Dane te potwierdzają, że Toyota jest największą motoryzacyjną firmą na świecie.

Historia Toyoty sięga roku 1933 kiedy to w firmie powstał dział zajmujący się produkcją samochodów. Koncern został założony przez Japończyka Sakichi. Toyodę jednak prowadzona w późniejszym czasie przez jego syna Kiichiro.

Pierwszym samochodem jaki powstał w fabryce Toyoty była Tayota A1 z roku 1935, rok później powstawały już samochody Toyota AA. Czasy wojny to przerwa w pracy załogi Toyoty. Kolejne produkcje zaczynają się jednak dosyć szybko bo już w 1947 roku. Corolla czyli model Toyoty dosyć popularny w krajach Europy powstał w roku 1966 – model został uznany za najbardziej popularny samochód produkowany przez japoński koncern.

W Polsce Toyota powstała w Wałbrzychu fabryka w której produkuje się skrzynie biegów oraz silniki benzynowe oraz w Jelczu-Laskowicach koło Wrocławia gdzie produkowane są silniki do diesli.

Polityka Prywatnosci |
Toyota